Kérdésed van? Mi szívesen segítünk! 

info@holypet.hu  +3670 607 6141

VELED GONDOSKODUNK - BLOG

Mindjárt itt a tavasz! Lassan, de biztosan melegszik az idő, érkeznek az első fecskék,hosszabbodnak a séták – de lehet, hogy valami mégsem stimmel. Ha úgy érzed, hogy kutyád bágyadtabb, kedvetlenebb, és kevesebb lelkesedéssel indul neki a napi kalandoknak, nem biztos, hogy „csak lusta”…

Bizony, a tavaszi fáradtság a kutyákat is érintheti, különösen azokat, akik idősebbek, érzékenyebbek vagy gyenge immunrendszerrel élnek. De ne aggódj: néhány apró változtatással segíthetsz neki újra feltöltődni!

Nokedli november óta van velünk, akkor fogadtuk örökbe, és azóta rengeteg közös élményt szereztünk. Bár sok mindent kipróbáltunk már, nemrég egy új tapasztalattal bővült a listánk: először kapott pulykahúst, ami sajnos nem volt jó ötlet. Mivel Nokedlinek érzékeny a gyomra, rövid időn belül hasmenése lett. Szerencsére jó kedve végig megmaradt, sokat ivott, így nem volt szükség állatorvosra, de ez nem mindig ilyen egyszerű.

Ez az eset arra késztetett, hogy összegyűjtsük a hasmenés lehetséges okait, illetve azt, hogy mikor érdemes állatorvoshoz fordulni, és mit tehetünk otthon, ha enyhébb esettel van dolgunk. Bízom benne, hogy ez a cikk segítséget nyújt más gazdiknak is.

 

A kutyák természetüknél fogva sokféle étkezési szokással rendelkeznek. Vannak, akik lassan és élvezettel esznek, míg mások hajlamosak gyorsan habzsolni az ételt. Ez a viselkedés, bár természetes lehet egyes kutyák számára, komoly egészségügyi problémákat is okozhat. A habzsolás több kockázatot rejt magában, amelyek súlyos következményekkel járhatnak. Az alábbiakban megvizsgáljuk a habzsolás legnagyobb egészségügyi kockázatait, és hogyan segíthet ezen a problémán a habzsolásgátló tál.

A terápiás kutyamasszázs egyre népszerűbb a felelős gazdik körében, és nem véletlenül. Ez a speciális kezelési forma nemcsak a kutyák mozgásszervi problémáira kínál hatékony megoldásokat, hanem számos más egészségi és lelki állapot javításában is komoly szerepet játszhat. A kutyamasszázs során a különböző masszázstechnikák, mint a thai és svéd masszázs ötvözésével biztosítjuk a kutyák számára a legoptimálisabb eredményt. A kezelés célja, hogy enyhítse a fájdalmat, javítsa a vérkeringést, növelje a mozgékonyságot és csökkentse a stresszt.

A terápiás kutyamasszőrök olyan szakemberek, akik állatorvosi diagnózis és javaslat alapján dolgoznak, hogy a kutyák számára a lehető legjobb kezelést biztosítsák. Mivel minden kutya más és más, a terápiás kezelések is személyre (vagy inkább "kutyára") szabottak, figyelembe véve a kutya egészségi állapotát, életkorát és egyéni szükségleteit. A masszázs során nem csupán a fizikai problémák enyhítésére koncentrálunk, hanem a kutya lelki állapotát is figyelembe vesszük, így a kezelések segítenek a stressz, a szorongás és a viselkedési problémák kezelésében is.

Alább olvashatják, hogy milyen indikátorok (amikor ajánlott) és kontraindokátorok (amikor nem ajánlott) vannak a kutyamasszázs alkalmazásával kapcsolatban.

Ahogy kutyáinkkal töltött idő múlik, egyre inkább észrevehetjük, hogy hűséges társaink lassan belépnek az időskorba. Ez az életszakasz különleges odafigyelést igényel, hiszen szeretnénk, hogy a lehető legboldogabbak és legegészségesebbek legyenek az aranyévekben is. De honnan tudhatjuk, hogy kutyánk idősödik, és hogyan támogathatjuk őt ebben az időszakban? Cikkünkben ezekre a kérdésekre adunk választ, és bemutatjuk, hogyan teheted szebbé kedvenced idős korát.

A szilveszter az emberek számára az ünneplésről, a tűzijátékról és a baráti összejövetelekről szól. Kutyáink számára azonban ez az időszak sokszor stresszes és ijesztő lehet. A hirtelen, erős zajok, a tüzijátékok fényei, valamint az ismeretlen helyzetek komoly zavart okozhatnak kedvenceinknél. Ebben a cikkben összegyűjtöttük a legfontosabb tennivalókat, hogy kutyánk biztonságban és nyugodtan várhassa az új évet.