Kérdésed van? Mi szívesen segítünk! 

info@holypet.hu  +3670 607 6141

VELED GONDOSKODUNK - BLOG

Terápiás kutyamasszázs: Hogyan segíthet kedvencednek?

Bodzássy-Husz Brgitta
Bodzássy-Husz Brgitta
2025.01.10 17:05
Terápiás kutyamasszázs: Hogyan segíthet kedvencednek?

A terápiás kutyamasszázs egyre népszerűbb a felelős gazdik körében, és nem véletlenül. Ez a speciális kezelési forma nemcsak a kutyák mozgásszervi problémáira kínál hatékony megoldásokat, hanem számos más egészségi és lelki állapot javításában is komoly szerepet játszhat. A kutyamasszázs során a különböző masszázstechnikák, mint a thai és svéd masszázs ötvözésével biztosítjuk a kutyák számára a legoptimálisabb eredményt. A kezelés célja, hogy enyhítse a fájdalmat, javítsa a vérkeringést, növelje a mozgékonyságot és csökkentse a stresszt.

A terápiás kutyamasszőrök olyan szakemberek, akik állatorvosi diagnózis és javaslat alapján dolgoznak, hogy a kutyák számára a lehető legjobb kezelést biztosítsák. Mivel minden kutya más és más, a terápiás kezelések is személyre (vagy inkább "kutyára") szabottak, figyelembe véve a kutya egészségi állapotát, életkorát és egyéni szükségleteit. A masszázs során nem csupán a fizikai problémák enyhítésére koncentrálunk, hanem a kutya lelki állapotát is figyelembe vesszük, így a kezelések segítenek a stressz, a szorongás és a viselkedési problémák kezelésében is.

Alább olvashatják, hogy milyen indikátorok (amikor ajánlott) és kontraindokátorok (amikor nem ajánlott) vannak a kutyamasszázs alkalmazásával kapcsolatban.

Mikor alkalmazható a kutyamasszázs?

Neurológiai problémák esetén

A leggyakoribb neurológiai problémák, amelyek kezelésében a kutyamasszázs segíthet:

- Porckorongsérv: Ez a betegség fájdalmat és akár bénulást is okozhat. A masszázs enyhíti a fájdalmat, csökkenti a merevséget és javítja a mozgásképességet.

- CEC (Cauda Equina Compressio): Ez a gerincvelő alsó részének nyomódása, amely fájdalmas mozgást eredményez. A masszázs serkenti a vérkeringést és gyorsíthatja a felépülést.

- Wobbler-szindróma: A nyaki gerinc elvékonyodása, ami súlyos mozgásproblémákhoz és bénuláshoz vezethet. A kutyamasszázs segíthet a gyulladás csökkentésében és a keringés javításában.

- Bambuszgerinc: Az idősebb kutyák gerincének mozgékonyságát csökkentő betegség. A masszázs csökkenti a fájdalmat, serkenti a keringést és lassíthatja a betegség előrehaladását.

Ortopédiai problémák esetén

A kutyamasszázs az ortopédiai problémák kezelésében is kiváló segítséget nyújthat, támogatva a mozgásképesség helyreállítását és fenntartását.

- Vállízületi OCD: Nagytestű kutyák körében gyakori betegség, amely fájdalmas sántítást okozhat. A masszázs segíti az ízületi funkciók helyreállítását.

- Bicepsz íngyulladás: Közepes és nagytestű kutyáknál jelentkező probléma, amelyet masszázzsal és gyógytornával kezelhetünk.

- Diszplázia: Genetikai eredetű betegség, amely főként nagytestű kutyákat érint. A masszázs és fizioterápia támogatja a műtét utáni rehabilitációt.

- Perthes-kór (LCPD): Kistestű kutyák combcsontfej-elváltozását okozó betegség, amelynél a masszázs javítja a vérkeringést és gyorsítja a gyógyulást.

- Patella ficam: Kisebb testű kutyák esetén gyakori probléma. Enyhébb esetekben a masszázs és gyógytorna hatékony lehet.

- Térdszalag-szakadás: Az aktív kutyáknál előforduló sérülés, amely műtéti beavatkozást és rehabilitációs masszázst igényel.

- Ízületi fájdalmak: Ahogy kutyusunk idősödik, úgy ízületi problémái is felerősödhetnek. A masszázs kiváló fájdalomcsillapító, ami segít öreg barátunknak fellélegezni. 

Miért hatékony a masszázs?

A kutyamasszázs számos pozitív hatással bír, például:

- Javítja a vér- és nyirokkeringést, ami gyorsítja a regenerációt.

- Enyhíti az izomfeszüléseket, izomcsomókat.

- Csökkenti a gyulladást és fájdalmat, valamint segíti az ízületek mozgékonyságát.

- Stimulálja az idegrendszert, elősegítve a funkcionális helyreállítást neurológiai problémák esetén.

- Csökkenti a stresszt és támogatja az általános jóllétet.


Mikor nem ajánlott a masszázs?

Fontos tudni, hogy bizonyos esetekben a masszázs nem javasolt, például:

- Lázas állapot, fertőzés, gyulladás esetén.

- Nyílt sebek, friss műtéti hegek meglétekor.

- Súlyos szív- vagy keringési problémák fennállásakor.

- Daganatos betegségek esetén (orvosi jóváhagyás nélkül).

- Vemhesség és szooptatás alatt. 

- Csonttörések, baleseti sérülések esetén. 

Minden kezelés megkezdése előtt elengedhetetlen az állatorvosi konzultáció, hogy a kutya számára legmegfelelőbb terápiát válasszuk!

Zárószó: A kutyamasszázs komplex és sokoldalú módszer, amely nemcsak kedvenced egészségének megőrzésében segít, hanem gyorsítja a rehabilitációt és javítja közérzetét is. Legyen szó fájdalomcsillapításról, mozgékonyság növeléséről vagy egyszerűen a stressz oldásáról, a kutyamasszázs egy hatékony eszköz a kutyák egészségének támogatására. Ha kérdésed van, vagy szeretnél időpontot foglalni, keress minket bizalommal!

ITT!